Kuchnia Tęcza TO I OWO

Kanapka z awokado w tęczowej odsłonie z warzywami i… owocami!

Porównywać życie do kanapki – jak to? Przecież to nic nadzwyczajnego, ot całkiem nudna pajda chleba z prostymi dodatkami. Pomyślałam jednak, że kanapka w pewnym sensie to taka tabula rasa, którą możemy sami tworzyć, o której możemy sami decydować, jak o życiu właśnie. Przed Wami kanapka z awokado i kolorowymi, zdrowymi dodatkami.

 

TABULA RASA

DSC01398

Postanawiam wstać prawą nogą i mimo kiepskiej pogody za oknem, decyduję, że moje Dzisiaj będzie wspaniałe. Nie pozwolę, by czynniki zewnętrzne i jesienny spadek formy go zepsuły!

Czasami wypisuję sobie w punktach to, co mnie cieszy, by uświadomić sobie, jak wiele mam powodów do radości. Polecam tę metodę i Wam! W taką listę dobrych zdarzeń można zajrzeć w słabszym momencie, by przekonać się, że jednak nie jest tak źle! Zwykle są to przecież całkiem zwyczajne momenty codzienności, które składają się na Dobry Dzień, a szerzej, Dobre Życie.

 

KANAPKA Z AWOKADO

kanapka z awokado

Tęczowa kanapka z awokado – przepis:

1. Zrób tosty.

2. Posmaruj je śmietankowym serkiem lub ricottą.

3. Poukładaj dodatki zgodnie z kolorami tęczy – ich wybór zależy od Ciebie!

DSC01429

Moje składniki:

– czerwona cebula
– awokado
– tarta skórka cytryny
– nektarynka
– pomidor koktajlowy

DSC01430

A Wy tworzycie podobne listy? Jakie macie sposoby, by pokolorować sobie dzień? Dajcie znać, czy spodobała się Wam kanapka z awokado! :-)

Po więcej tęczowych smakołyków zapraszam do zakładki Kolorowe potrawy.

Zapisz